Zdravotní matrace v Ostravě

Zdravotní matrace v Ostravě

Pokud sháníte matrace do své postele a jste z okolí Ostravy tak právě pro Vás jsme připravili širokou nabídku kvalitních matrací, které si můžete přijít vyzkoušet na naši prodejnu v Ostravě.

Zdravotní matrace, které u nás naleznete, pochází výhradně od českých nebo sloveských výrobců. Na naši prodejně v Ostravě nabízíme k vyzkoušení velké množství matrací různých kategorií . K  velmi oblíbeným patří zdravotní matrace Dřevočal od předního českého výrobce, jehož matrace se vyznačují kvalitou a příznivou cenou. Mezi nejprodávanější modely patří matrace Madeira a Maroko , Verona nebo matrace Malaga.

K velice žádaným matracím patří také matrace Green Visco, Senátor a Green duo, jenž pocházejí z dílny českého výrobce Gumotexu.  Od výrobce Tropico nabízíme matrace Capri, Calipo nebo matrace Bingo a mnoho dalších.

Při výběru matrace se zaměřujeme především na její tuhost

Výběr matrací je velmi individuální, záleží při něm na hmotnosti a výšce osoby, která bude na matraci spát, na tom jestli má daná osoba nějaké ortopedické problémy, tedy potřebuje matraci se speciálním vyztužením. Hmotnost osoby souvisí s tuhostí matrace, neboť při špatné volbě tuhosti vzhledem ke své váze může dojít ke špatné podpoře páteře a k následné bolesti zad.

Pro osoby s větší hmotností jsou vhodnější matrace s tuhostí 3 až 4, jedná se tedy o středně až velmi tvrdé matrace. Takovou matrací je například matrace Romantika, jejíž jádro je vyrobeno z pěn Flexifoam, tužší strana má výstuhu z přírodních kokosových vláken, které jsou zárukou vynikajících ortopedických vlastností. Výška matrace napomáhá snadnějšímu vstávání i hůře pohyblivým jedincům. Doporučená hmotnost u této matrace je až 150 kg.

Pokud je vaše váha v normě, ani tak není vhodné vybírat úplně měkkou matraci, do té se většinou člověk „zaboří“ a jeho páteř není ve správné rovině, vždy je lepší mít středně tvrdou matraci, která zajistí správnou podporu páteře.

Mezi oblíbené matrace se středně tvrdou tuhostí patří matrace Madeira a Maroko, jedná se o kvalitní sedmizónové matrace s rozdílnou tuhostí. Velkou předností je možnost výběru buď dvou stejných matrací (dvě Madeiry či dvě Maroka ) a nebo v kombinaci Madeira a Maroko. Matraci Maroko si častěji vybírají muži, je to především proto, že se jedná o tvrdší matraci. Madeiru si zase více volí ženy, neboť je o něco měkčí, ale přesto bude vaši páteř držet ve správné ose.

Další velmi prodávanou matrací je zdravotní matrace Calipo. Jedná se o luxusní matraci s rozdílnou tuhostí jednotlivých částí ložné plochy a je tedy vhodná pro páry s rozdílnými požadavky na tuhost. Jádro matrace je vyrobeno ze studené pěny, která se vyznačuje vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Středová část matrace je opatřena odvzdušňovacími kanálky, které zajišťují ideální ventilaci vzduchu. Matrace Calipo je navíc dodávána s polštářkem Visco zdarma – kombinací této matrace a polštářku si zajistíte zdravý spánek.

Velmi prodávanou je i zdravotní matrace Verona, která je tvořena kombinací desek z líné pěny a jádrem ze studené pěny. Nosné vrstvy matrace jsou tvořeny po obou stranách nopy z viscoelastické pěny různých tuhostí – střední tuhost (2) a tuhost tvrdší (3). Líná pěna tvarovaná do nopů příjemně masíruje svaly a napomáhá k prokrvení pokožky v průběhu spánku. Tato vrstva je rozdělená do sedmi anatomických zón. K matraci dostanete jako dárek polštářek Madrid zdarma.

Výčtem nejprodávanějších matrací bychom mohli dále pokračovat, ovšem oblíbených matrací je tolik, že by se nám zde všechny nevlezly. Proto Vás rádi uvítáme na naší prodejně, kde můžete vyzkoušet velké množství matrací a kde vám poskytneme bližší informace ke každé matraci.

Všechny matrace mají snímatelný a pratelný potah. Jsou k dostání v klasických rozměrech: 80×200, 90×200, 160×200, 180×200 i v atypických rozměrech 85×195, 80×195, 100×200, 120×200, 140×200, popř. jsou prodloužit na 210 či 220 cm. U atypických rozměrů je třeba počítat s menším příplatkem.

Pokud se při výběru orientujete podle materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. Zdravotní matrace v naší nabídce jsou rozděleny jednak podle rozměrů a jednak podle materiálu. Naleznete zde tedy matrace rozdělené do kategorií z líné či studené pěny, antibakteriální matrace, gelové, sendvičové, latexové a mnoho dalších.

Při výběru matrace je nejlepší si ji vyzkoušet, proto vás rádi přivítáme na naší prodejně v Ostravě.  Kontakt na prodejnu: Postele a matrace Ostrava