Lamelové rošty do postele v Ostravě

Lamelové rošty do postele v Ostravě

K posteli je důležité koupit i kvalitní rošty do postele, který je nezbytný k tomu, aby zdravotní matrace měla správnou podporu a naplno se využily její ortopedické vlastnosti.

V naší nabídce naleznete rošty rozdělené do kategorií, které vám zajistí snadnou orientaci. Jednotlivé kategorie jsou lamelové rošty, polohovací, motorové, vyklápěcí a dřevěné laťkové.

Velice žádanou je kategorie rošty do postele – akce, kde naleznete především rošty lamelové a polohovací za skvělé akční ceny. Všechny rošty v naší nabídce se vyznačují vysokou kvalitou a velkou nosností. Každý rošt z této kategorie obsahuje nejčastěji 16 nebo 28 lamel, nejkvalitnější rošty mají pak integrovány 42 lamel. Způsob uchycení jednotlivých lamel do roštu je nejčastěji pomocí umělohmotných pouzder, které zajišťují, aby rošt nevrzal a dostatečně absorboval působící zatížení.

Lamelové rošty jako základ zdravého spaní

Pevné lamelové rošty patří mezi levné rošty bez možnosti nastavení polohy. Podle druhu, počtu a způsobu upevnění lamel má pak každý lamelový rošt do postele svou specifickou nosnost. Proto je třeba při výběru roštu dobře zvážit, pro jakou nosnost je daný rošt nastaven a vyroben a tuto skutečnost dobře zvážit. Levné lamelové rošty jsou většinou vyrobeny s menší nosností než rošty kvalitnější. Velice oblíbenými jsou rošty lamelové rošty  Primaflex, rošty Systema fix, Double Klasik nebo rošt Daniel 5V.

Polohovací rošty do postele nabízejí jednoduché ruční polohování části v oblasti hlavy nebo kombinované s nastavením polohy u hlavy a v oblasti nohou. Na každém roštu lze nastavit několik výškových poloh. Ovládání polohování roštu bývá nejčastěji řešeno pomocí textilního popruhu – madla. Polohovací rošty do postele obsahují podle kvality 15 až 42 integrovaných lamel. Způsob uchycení jednotlivých lamel do roštu je nejčastěji pomocí umělohmotných pouzder. Nejprodávanějšími polohovacími rošty jsou rošty Primaflex HN, Relax Expert a polohovací rošt Systema flex.

Pro podrobnější informace můžete zobrazit nabídku: lamelové rošty do postele

Elektrické rošty představují špičku v oblasti vývoje pro zdravý spánek. V nabídce naleznete motorové rošty jednomotorové, které mají upevněn zakrytovaný motor přibližně ve středu roštu a dvoumotorové rošty s jedním motorem v oblasti hlavy a druhým v části nohou.

Samotné ovládání polohování může být řešeno drátově nebo bezdrátově s plynulým nastavením polohy zvlášť pro oblast hlavy a zvlášť pro část nohou. Rozsah nastavení poloh bývá různý a od polohy v leže je možno některé rošty nastavit až do polohy v sedě. Mezi oblíbené motorové rošty patří Daniel HN 5V.

Vyklápěcí rošty představují speciální rošty, které díky vyklápěcího mechanismu umožňují pohodlný přístup do prostoru pod postelí. Skládají z pevného masivního rámu a z výklopného rámu, ve kterém jsou upevněny jednotlivé lamely. Speciální kování nebo písty pak zajišťují potřebnou sílu při zvedání.

Pokud pořizujete postele s úložným prostorem zabudovaným pod postelí, bude pro vás vyklápěcí rošt nezbytností. Rozlišujeme čelní vyklápěcí rošty, které umožňují přístup do úložného prostoru z čelní strany u nohou. Boční vyklápěcí rošty pak umožňují vyklápění z podélné pravé nebo levé části postele.

Dřevěné laťkové rošty představují jednoduché řešení do každé postele. Jedná se o základní rošty, které obsahují většinou 10 – 20 pevných latí se smrkového nebo borového masivu o šířce 6-10 cm a tloušťce 2-3 cm. Jednotlivé latě bývají vzájemně spojeny pomocí textilních popruhů. Dřevěný laťkový rošt je vhodný pro většinu nabízených matrací. Hlavní výhodou těchto roštů je nízká cena. Nevýhodou je však nemožnost pružení čímž veškeré zatížení těla absorbuje pouze zdravotní matrace do postele.

Rošty lze pořídit v rozměrech: 80×200, 85×195, 90×190, 90×200, 100×200, dřevěné laťkové rošty navíc v rozměrech 120×200 a 140×200.